کتاب باطله

خرید و فروش کتاب باطله با منصفانه ترین قیمت در محل شما؛

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش فروش کتاب ضایعات با لمس دکمه زیر در تلفن همراه خود با ما تماس بگیرید.

 

خریدار کتاب باطله: خرید ضایعات کتاب در محل

همانطور که می‌دانید، سالانه هزاران درخت برای مصارف مختلف مانند: ساخت انواع کاغذ، دستمال کاغذی و محصولاتی از این قبیل قطع می‌شوند. متاسفانه این موضوع آسیب‌های فراوان و غیرقابل جبرانی به محیط زیست وارد می‌کند. برای جلوگیری از این آسیب‌ها و محافظت بهتر از محیط زیست، بازیافت کاغذ و کتاب‌ باطله یک روش ایده‌آل به حساب می‌آید. کارخانه‌ها و شرکت‌های ضایعات کاغذ زیادی برای این امر وجود دارند که حاضر به خرید کتاب باطله از افراد (به صورت عمده و غیرعمده) می‌باشند. در ادامه به موارد مهم در زمینه خرید و فروش ضایعات کتاب، قیمت کتاب باطله و ... اشاره خواهیم داشت.

ضایعات کتاب باطله

ضایعات کتاب باطله در حقیقت همان کتاب‌های کهنه و غیرقابل استفاده‌ای هستند که در فضای زیادی را در منزل ما به خود اختصاص داده‌اند.

بازیافت ضایعات کتاب علاوه‌بر محافظت از محیط زیست، انباشتگی محیطی را رفع می‌کند. مراکز خرید ضایعات کتاب بعد از جمع آوری کتاب‌های باطله، آن‌ها را بر اساس نوع و جنس تفکیک می‌کنند. سپس برای هر نوع از آن‌ها، مصارف و کاربردهای مختلفی در نظر می‌گیرند.

به این ترتیب کتاب‌ها و کاغذهای باطله پس از جمع‌آوری و تفکیک، راهی کارخانه‌های تولید مقوای صنعتی و یا تولیدی‌های دستمال کاغذی (تیشو) می‌شوند.

مراحل تفکیک ضایعات کتاب باطله

  • در ابتدا جلد کتاب‌ها جدا می‌شود.
  • سپس ورقه‌های داخلی کتاب به صورت بسته‌های 1 تنی آماده‌سازی می‌شود.
  • ورقه‌هایی که دارای چاپ سیاه هستند (نظیر: کتاب‌های رمان، کتاب‌های دانشگاهی، کتاب‌های کمک آموزشی، کتاب‌های تخصصی و ...) به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی محصولات بهداشتی و دستمال کاغذی به حساب می‌آید.
  • ورقه کتاب‌هایی که دارای چاپ رنگی می‌باشند (نظیر: برخی از کتاب‌های کنکور، کتاب‌های دانشگاهی و کمک آموزشی) معمولا برای تولید مقوای ته کفش، مقوای صنعتی، مقوای پازل و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خریدار ضایعات کتاب باطله

خرید کتاب باطله

همانطور که اشاره شد، ضایعات کتاب معمولا فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همه افراد از دوران مدرسه، دانشگاه و پس از گذراندن کلاس‌های مختلف آموزشی مقدار زیادی کتاب‌های غیرقابل استفاده و کهنه دارند. از طرفی با تغییر و به روز رسانی کتاب‌های درسی، نگه داشتن این کتاب‌ها کار بی فایده‌ای به نظر می‌رسد. اگر شما هم کتاب‌های کهنه و غیرقابل استفاده زیادی دارید، می‌توانید آن‌ها را به شرکت‌ها و مراکز خرید کتاب باطله بفروشید.

کتاب‌های کنکور و کمک آموزشی به دلیل کیفیت بالا و قطور بودن جزء بهترین کاغذ باطله برای بازیافت به حساب می‌آیند. به همین دلیل این کتاب‌ها معمولا با قیمت بالاتری از شما خریداری می‌شوند.

کتاب‌های بسیار قدیمی که دچار پوسیدگی شدند هم از دیگر انواع کتاب‌های باطله و غیرقابل استفاده به حساب می‌آیند. با وجود تغییر و افت کیفیت ورقه‌های این نوع ضایعات، باز هم برای تولید برخی محصولات مانند: مقوای کرجی قابل استفاده می‌باشند.

از جلد کتاب‌های باطله معمولا برای تولید انواع پوشال‌های کاغذی میوه و یا کادویی استفاده می‌شود.

خرید کتاب باطله معمولا به صورت کیلویی صورت می‌گیرد. برخی از شرکت‌ها به دلیل شرایط کرونا و جلوگیری از گسترش آن، حاضر به خرید ضایعات کتاب درب محل مورد نظر می‌باشند.

بازیافت کتاب باطله

قیمت ضایعات کتاب باطله

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که هرچقدر کتاب و یا ورقه‌ها گران‌تر باشند، ضایعات آن‌ها نیز به همان نسبت گران‌ قیمت‌تر می‌باشند. این یک تصور کاملا اشتباه است. به عنوان مثال: کاغذ تحریر یا همان برگه‌های A4 به دلیل مصارف بالایی که دارند، از تمامی ضایعات کاغذ دیگر گران قیمت‌تر می‌باشند.

ورقه‌های گلاسه با وجود قیمت بالایی که در بازار دارند، به عنوان ضایعات در مقایسه با سایر ورقه‌های دیگر با قیمت پایین‌تری از شما خریداری می‌شوند؛ زیرا مصارف آن‌ها بسیار محدودتر است.

قیمت ضایعات کتاب باطله به گونه‌ای با توجه به مصارفی که دارد، محاسبه می‌شود. دقت داشته باشید که نوع چاپ هم در قیمت خرید کتاب باطله از شما تاثیرگذار است. ضایعات کتاب باطله چاپ رنگی معمولا با قیمت پایین‌تری در مقایسه با ضایعات کتاب کنکور با چاپ سیاه خریداری می‌شوند.

جمع بندی: کتاب‌های باطله خود را به ضایعات کاغذ نجاتی بفروشید

همانطور که اشاره شد، بازیافت ضایعات کتاب باطله از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. با فروش این کتاب‌ها علاوه‌بر کمک به چرخه بازیافت، حفاظت از محیط زیست می‌توانید از شر فضای اشغال شده توسط آن‌ها راحت شوید. متاسفانه انباشتگی کتاب‌های باطله و فرسوده در طی زمان موجب آلوده شدن محیط می‌شود.

برای فروش ورقه‌ها و یا کتاب باطله خود می‌توانید با مراکز و شرکت‌های مربوطه تماس بگیرید. استعلام قیمت برای فروش ضایعات کتاب در برخی از این مراکز نیز امکان‌پذیر می‌باشد.